Güncel

VATAN PARTİSİ DİYARBAKIR ANNELERİNE DESTEK AMAÇLI BASIN AÇIKLAMASI GERÇEKLEŞTİRDİ

VATAN PARTİSİ DİYARBAKIR ANNELERİNE DESTEK AMAÇLI BASIN AÇIKLAMASI GERÇEKLEŞTİRDİ

8 Ekim 2019 07:19
-A

+A

VATAN PARTİSİ diyarbakır’da annelere destek amaçlı basın açıklamada bulunan Vatan Partisi Kırşehir İl sekreteri Nusret VAR';Bilindiği üzere Diyarbakır'da Hacire Akar adlı bir anne,03 Eylül 2019 tarihinde "Çocuğumu dağa kaçırdılar, PKK'ya verdiler, çocuğum geri getirilinceye kadar buradan ayrılmayacağım" diyerek, Diyarbakır HDP il binası önünde oturma eylemine başladı,HDP yandaşlarının baskı ve tehditlerine direndi ve 5 gün sonra da çocuğunu geri aldı.Hacire ananın bu kararlı direnişi, Türkiye'nin HDP ile ilgili gerçekleri görmesi bakımından çok önemliydi. Çocuklarını,PKK Terör Örgütünün siyasi uzantısı HDP tarafından, kandırılarak ya da kaçırılarak PKK'ya kaptıran, aralarında asker ve polis ailelerinin de bulunduğu diğer ana ve babalara umut oldu.3’te
Değerli basın mensupları, sevgili vatandaşlarımız; Arkasında Avrupa ülkeleri ve ABD'nin olduğu PKK, bir terör örgütüdür ve ülkemizi bölmeye çalışmaktadır. Onun siyasi uzantısı HDP de PKK Terör Örgütü'nün insan kaynağını sağlayan asker alma şubesi gibi çalışmaktadır.HDP'nin eski Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, çocukları kaçırılan aileler için "Öcalan'ın bu konulardaki etkisini değerlendirip devreye girmesini sağlayalım" diyor. Bakın! Demirtaş, "Bu çocukları biz kaçırmadık "diyemiyor, çözüm için terörist başını adres gösteriyor. Yaklaşık bir aydır devam eden ve gittikçe bir çığ gibi büyüyen Diyarbakır'daki bu eylemi yürekten destekliyor, Anaların yanında HDP/PKK'nın karşısında olduğumuzu tüm dünyaya haykırıyoruz.
HDP Diyarbakır İl Binası önünde oturma eylemine başlayan analar,HDP'nin PKK ile bağını ortaya koyuyor.HDP'li Pervin Buldan'ın yurt dışında eğitim gören çocuklarının fotoğrafını basına dağıtarak HDP'li siyasetçilerin davalarında samimi olmadıklarını kamuoyuna açıklamış oluyorlar. Oğlunun HDP'liler tarafından kaçırıldığını söyleyen ana Fevziye Çetinkaya'nın kuzeni, "Diyarbakır'da genç bırakmadınız, başlarım sizin Kürdistan davanıza! Alıştınız insanları dağa göndermeye,size verilecek çocuğumuz yok getirin çocuklarımızı. Bunların çocukları lüks okullarda okuyor, yeter artık toprağın altı genç doldu"Diyor.İşte Türk'üyle,Kürd'üyle emperyalizme ve uşaklarına karşı mücadele bayrağını böyle yükseltmiş oluyorlar.
Bu eylemin esasını doğru okumalı ve doğru tespit etmeliyiz.HDP'nin PKK olduğu ve aralarında güçlü bağlar olduğu yukarıda Selahattin Demirtaş'ın yaptığı açıklamalardan da anlaşılmaktadır. Evladının "Ölüsüne bile razıyım" diyen annelerin masum ve insani direnişinin yanında olmak, hepimizin boynunun borcudur. Biz Vatan Partisi olarak bu eylemin başlangıcından sonuna kadar yanındayız ve olmaya devam edeceğiz.
Diyarbakır analarından yükselen bu çığlık,kıravatlı terörist Selahattin Demirtaş'ın çığlığı değil, evladının kokusuna hasret kalan anaların çığlığıdır,bu çığlık ülkemizi bölmek isteyen PKK terör örgütüne karşı en güçlü mesajdır. HDP'nin kapatılması için Mecliste bulunan tüm siyasi partileri bir kez daha göreve davet ediyoruz. Sözlerime burada son verirken katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum dedi

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku