Genel

VALİ İBRAHİM AKIN’IN KURBAN BAYRAMI MESAJI

VALİ İBRAHİM AKIN’IN KURBAN BAYRAMI MESAJI

Okunma: 746

17 Temmuz 2021 15:52
-A

+A

 

Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Kurban Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.
      Vali İbrahim Akın mesajında, Yüce dinimizce en kutsal zamanlardan birisi olan mübarek Kurban Bayramı’na erişmenin bahtiyarlığını yaşıyoruz.
Yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örneklerinin sergilendiği bayramlar, toplum olarak birbirimize kenetlenmemizi sağlayan, kırgınlıkları bir kenara bırakarak mutlulukları paylaştığımız müstesna günlerdir.
Dini ve insani sorumluluklarımızı hatırlatan bu mübarek bayram günlerinde inancımızın, örf ve adetlerimizin getirdiği güzellikler manevi dünyamıza canlılık getirmektedir.
Millet olarak bizi diğer toplumlardan farklı kılan en önemli özelliğimiz sevinçte ve tasada el ele vererek dayanışma içinde olmamızdır. Bayramlarda da zorda kalanın yanında olmak, imkânlar dâhilinde muhtaç, yoksul, hasta ve kimsesizlere yardım etmek, çocukları sevindirmek, şehit ailelerimizi ve gazilerimizi ziyaret etmek, hem dini hem de insani vazifemizdir.
Milletçe bu güzel atmosferi hayatımızın her gününe aksettirdiğimiz takdirde sağlıklı ve huzurlu bir toplum olma yolunda çözemeyeceğimiz sorun kalmayacaktır.
Bildiğiniz üzere tüm insanlığı tehdit eden Koronovirüs salgını nedeniyle kalabalığın ve yakın temasın arttığı bayramlarda tedbiri elden bırakmamamız gerekmektedir. Kurban Bayramı’nın huzur ve güven içerisinde geçirilmesi için ilgili kurumlarımızca tüm tedbirlerin alınmış olduğunu hatırlatmak istiyorum.    
Bu duygularla, Kırşehirli hemşehrilerimizin, milletimizin ve tüm İslam âleminin mübarek Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle kutlar, bayramın tüm insanlığa sağlık, huzur ve barış getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ederim.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku