Güncel

TÜGVA BURSA VE ANTALYA’DA

TÜGVA BURSA VE ANTALYA’DA

Okunma: 173

30 Ocak 2020 07:03
-A

+A

 

TÜGVA Kırşehir Lise teşkilatı Bursa kampı devam devam ederken gençlerin bu gezisinde tarihi alanlar gezdirilerek bilgiler aktarılıyor.TÜĞVA Kırşehir Lisesi teşkilatı ülkenin çeşitli alanlarını gezerek ve bire bir görerek ülkemizin kültürel alanında bilgilerin verilmesi ile  ziyaret edilen şehir alanlarında yeni dostluklarda kazandırlıyor.
tüğva’nın bu gibi çalışmaları gençlerimizin sosyal hayatlarında aktif olmaları ve herşeyi bire bir yaşayıp görmeli mutlu ediyor.TÜĞVA Kırşehir Lisesi teşkilatının gezisinin yanı sora Tügva Ortaokul geziside Antalya’da gezi düzenlendi.
Yapılan açıklamada, “TÜGVA ortaokul teşkilatımızdan kardeşlerimiz Antalya’da ki kampımızda gezerek öğrenmeye Devam ediyorlar. Yeni dostluklar kuruluyor kardeşlik pekişiyor”.
TÜĞVA bir çok alanda faaliyet gösterirken 40 hadis yarışmasıda düzenlendi.
ÇİZİMLERLE 40 HADİS YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ
Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Ortaokul Koordinatörlüğü tarafından Türkiye genelinde düzenlenen Çizimlerle 40 Hadis Yarışması’nın ödül töreni yapıldı. Yarışmaya her sene olduğu gibi bu sene de yoğun bir katılım oldu.
Türkiye Gençlik Vakfı tarafından belirlenen 40 Hadis’ten birinin ortaokul öğrencileri tarafından resmedildiği yarışmada birinci Trabzon’dan Ecren Sena Çolak, ikinci Şanlıurfa’dan Merve Oba, üçüncü Kütahya’dan Süleyman Arslan Oldu.
Türkiye’nin Dört Bir Yanından Yoğun Katılım
Ankara Keçiören Neşet Ertaş Kültür Merkezi’nde gerçekleşen ödül töreninde TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, TÜGVA Genel Başkanı Enes Eminoğlu, Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Ak Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, eğitimciler ve binlerce öğrenci katıldı. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, TÜGVA manifesto video gösterimi ile devam etti.
Yüksek Sanat Eserleri Sağlam Bir İman Ve Kabiliyet İster:
Türkiye Gençlik Başkanı Enes Eminoğlu; ‘’Yüksek sanat eserleri, yüksek medeniyetler meydana getirmek, güçlü, sağlam bir iman, yüksek bir seciye, azim, sabır, aşkı ve muhabbet, kabiliyet, ince bir ruh yapısı, estetik zevk ister. İşte bizim ecdadımız, İslam’ın, hakkın insanları bu vasıflara sahip yüksek seciyeli insanlardı. Meydana getirdikleri sanat eserleri de onların yüksek şahsiyetlerinin bir belgesi, bir delilidir. Yarışmamıza katılan bütün kardeşlerimize, onlara destek olan öğretmenlerimize, velilerimize ve bütün gönüllü arkadaşlarımızı teşekkürü borç bilirim. Geçen yıllarda da söylediğimiz gibi bu yarışmanın kaybedeni yok. Bir hadis dahi ezberlense, akıllarda, taze dimağlarda kalsa kârdır diye düşünüyoruz.’’ dedi.
Çizimlerle 40 Hadis Yarışması çerçevesinde her ilde dereceye girenler ödüllendirilirken, yarışmanın Türkiye finalinde birinciye 7 bin, ikinciye 5 bin ve üçüncüye 3 bin TL para ödülü verildi. Ödül töreninin ardından ortaokul öğrencilerinin gösterisiyle devam eden program Bekir Develi‘nin sunumu ile sona erdi.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku