Güncel

TEŞEKKÜRLER RABVE İLİM VE HİZMET VAKFI

TEŞEKKÜRLER RABVE İLİM VE HİZMET VAKFI

9 Ekim 2019 07:31
-A

+A


Akçakent Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği olarak İstanbul’da faaliyet gösteren (RABVE) Uluslararası Yardımlaşma Derneği Genel Koordinatörü  Ahmet TOPÇUOĞLU, Akçakent ilçesin de  yardıma muhtaç öğrenim gören gençlere verilmesi  verilmesi için;
2017 YILINDA
100 Adet Mont
158 Adet Bot
80 Adet İlmihal Kitabı
100 Adet Çorap
2018-2019 Eğitim Öğretim yılında 3 Öğrenciye burs imkanı
2018 YILINDA
34 Adet Mont,
46 Adet Bot,
2019-2020 eğitim öğretim yılında 5 Öğrenciye burs verildi
Ayrıca Akçakent’te 700 Adet İhtiyaç sahibi vatandaşlara verilmesi için bot gönderildi.
Yapılan yardımlarla ihtiyaç sahiplerine ulaşılırken halkın takdirini kazanan Tüm bu yardımlarından dolayı başta Rabve İlim ve Hizmet Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı  Recep PALAMUT beye ve Genel Koordinatörü sayın Ahmet TOPÇUOĞLU’na teşekkürlerini bildirldi.
 (RABVE) Kısa Tanıtım
Rabve Vakfı, bölge, din, dil, ırk ve mezhep ayrımı yapmaksızın dünyanın herhangi bir yerinde sıkıntıya düşen, aç ve açıkta kalan, doğal afet gibi sebeplerle mağdur olan, evsiz, yurtsuz, muhtaç insanlara yardım ulaştırmak ve burs yolu ile de öğrencilere yardımcı olmak gayesiyle çalışmaktadır. Gönüllü faaliyetlerle başlayan ve 2014 yılında kurumsallaşan bu çalışmalar kısa sürede Türkiye’den tüm dünyaya ulaşan bir hayır köprüsü olmuştur.
Faaliyetleri
Su kuyusu çalışmaları
Kışlık kıyafet yardımı
İlmihal yardımı
Okul tamir
Başkan
Recep Palamut
1970 yılı İstanbul doğumlu olan Recep Palamut aslen Kayserili olup evli ve üç çocuk babasıdır. 1987 yılında Pertevniyal lisesinden mezun olduktan sonra özel sektörde iş hayatına girdi. 2014 yılında toplumun birliktelik, yardımlaşma, dayanışma ve gelişimindeki temel ihtiyaçlarını karşılayarak dünya insanlığını kucaklayan yardım kuruluşu olmak vizyonuyla Rabve Vakfı’nı kuran Recep Palamut, şirket çalışanlarına da bu faydayı sağlayarak ilk adımı Güneydoğu’da temiz suya ihtiyacı olan, suyu olmayan okullarda faaliyete başlayarak, günümüze dek yaklaşık 25 su kuyusu açmıştır. Bunun yanında ilmihal, kışlık giyecek yardımı, burs gibi faaliyetlerine devam etmektedir.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku