RESMİ İLAN

T.C. KIRŞEHİR (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2019/20 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. KIRŞEHİR   (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2019/20 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

1 Ekim 2019 07:09
-A

+A

Kırşehir Adliyesi Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu (ya da Kırşehir Sulh Hukuk Mahkemesi Yazı işleri müdürü odasında) 04/11/2019 tarihinde belirtilen gün ve saatlerde 1 .satışı yapılacaktır. Aynı gün alıcısı çıkmaz veya teklif edilen fiyat muhammen bedelin % 50'sini karşılamaz ise aynı yer ve saatlerde 09/12/2019 tarihinde 2.satışı yapılacaktır. Bu satışta muhammen bedelin % 50'sini karşılamak sureti ile en çok artırana-ihale yapılacaktır.
 
Taşınmazın Yeri:_________________Cinsi:___________Ada-Parsel:_______Miktarı:________ Mu.Bedeli:____Satış Saati:
 
Kırşehir,Merkez,Kuşdiİli Mah.           BAHÇELİ EV        5771-19                   620,00 m2             682.000,00 TL            10:00-10:05
 
                                                           VE ARSA
 
Satış şartları :
 
1-     İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2-     Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, %18 KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3-     Dava konusu taşınmazlar Kırşehir Belediyesi imar Planı sınırları dâhilinde olup, her türlü Belediye ve Alt Yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Elektrik, telefon, içme suyu şebekesi ve doğalgaz hatları döşenmiştir. Belediye İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün yazısına göre imar planında Blok nizam 4 kata kadar müsaadeli ticari-konut alanında kaldığı anlaşılmaktadır. Taşınmaz şehir mesafesinde olup kamu kurum ve kuruluşlarına yakın mesafededir. Etrafında yapılaşma bulunmakta olup ulaşım problemi yoktur.
4-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarım özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarım dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
5 -   Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
6-     Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
7-     Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/20 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/09/2019
                                                                             
                                                                              Pınar KARAGÖZ
                                                                              Satış Memuru
                                                                              133859
                                                                                e-imzalıdır
                                                                                                                                               BASIN NO:244

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku