genel

SÜLEYMAN DOĞAN ‘DAN10 KASIM BASIN AÇIKLAMASI

SÜLEYMAN DOĞAN ‘DAN10 KASIM BASIN AÇIKLAMASI

9 Kasım 2019 07:01
-A

+A


Kırşehir Türk Ocağı Reisi Süleyman DOĞAN, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün  vefatının 81. Yılını anmak amacıyla basın açıklaması yaptı.
Süleyman DOĞAN,” Ülkemizin kurucusu, başkomutan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’Ü vefatının 81. yıl dönümünde saygı ve minnetle anıyoruz. Ulu Önder, her şart altında insanımıza güvenilmesi gerektiğini, milletimizin neleri başarabileceğini tüm dünyaya göstermiştir. Başarıları, eserleri ve geleceğe yönelik yüksek öngörüleriyle Atatürk, Türk Milleti'nin yazgısını ve tarihin akışını değiştirmiş, insanlığın yetiştirdiği büyük kişilikler arasındaki unutulmaz yerini almıştır. Atatürk'ün en büyük başarısı, yok olma sürecine girmiş imparatorluktan, millet egemenliğini temel alan çağdaş bir devlet ve toplum olmayı gerçekleştirmesidir. O'nu ölümsüzlüğe uğurladığımız günün yıldönümünde hepimize düşen en büyük görev; Atatürk'ü ve en büyük eseri Cumhuriyet'i anlamak, Cumhuriyet'in değerlerini her koşulda korumak, Türkiye'yi aydınlık yarınlara taşımaktır. Atatürk'ün bıraktığı değerli mirası geleceğe taşıyabilmek için uğruna büyük bedeller ödenen vatanımıza ve bağımsızlığımıza her şartta sahip çıkmak, her Türk vatandaşının ilk görevidir. Bu noktada, Türk tarihine altın harflerle ismini yazdıran büyük devlet adamlarımızdan ve komutanlarımızdan birisi olan Mustafa Kemal Atatürk, azim ve kararlılık içinde, en imkânsız zamanlarda bile nelerin yapılabileceğini tüm dünyaya en iyi bir şekilde ispatlamış büyük bir devlet adamıdır. Günümüz iktidar sahipleri, Türk milletinin birliği ve beraberliği için Mustafa Kemal Atatürk'ün göstermiş olduğu bu onurlu ve milli duruşu kendilerine örnek almalıdır. Türk gençliği; Atatürk'ün gençliğe hitabesinde bize işaret ettiği 'gaflet ve dalalet ve hatta hıyanet içinde bulunanlar' karşısında daima uyanıktır; milli menfaatlerini her şartta savunmaya hazırdır. Bu gibi anlamlı günler, milli birlik ve beraberliğimizin hatırlanması bakımından özel bir önem taşımaktadır. Atamızı ebediyete uğurladığımız bugün de Yüce Önderimizin şu sözünü hatırlayalım; 'Vatan mevzu bahis ise gerisi teferruattır.'
Bu duygu ve düşüncelerle Türk Ocakları Kırşehir Şubesi olarak Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve bu cennet vatanın bağımsızlığı için canlarını feda eden silah arkadaşlarını bir kez daha minnet, şükran ve rahmetle anıyor, manevi huzurunda saygıyla eğiliyoruz. Ne mutlu TÜRKÜM diyene.” Dedi.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku