Güncel

PROVOKE EDEN BAZI ÖRGÜTLER Mİ VAR?

PROVOKE EDEN BAZI ÖRGÜTLER Mİ VAR?

22 Temmuz 2019 07:30
-A

+A

Yıllardır Kırşehir’e katkı sağlayan Abdulkadir Özcan çalışanlarını sendikalaştırmak adı altında
    
Yıllardır Kırşehir’e katkı sağlayan Abdulkadir Özcan çalışanlarını sendikalaştırmak adı altında provoke eden bazı örgütlerin olduğu duyumu Kırşehir halkı tarafından tepkiyle karşılandı.  Abdulkadir Özcan A.Ş Petlas’ı Kırşehir’i Türkiye ve dünya markası haline getirmiştir şehrimiz de  başta İstidam olmak üzere yatırım ihracat ve bir çok kalemde katkı sunmaktadır çalışanların provoke edilerek İşlerinden olmaları çalışana, Kırşehir’e ülkemize zarar vermektedir Abdulkadir Özcan A.Ş bunca yaşananlara rağmen çalışanlarına kırgın ve küskün değildir çalışanlar el uzatmaktadır işten ayrılan çalışanların işe dönmeleri için kendilerine defalarca çağrı yapmıştır buradan biz de Kırşehir basını olarak işten ayrılan çalışanların işlerine dönmeleri gerektiğini inanıyoruz Abdülkadir Özcan Yaşananları unutarak çalışanına işbaşı yapmalarını defalarca iletmiştir. Amaçları hak arayışı değil iş barışı ve huzuru bozmak ulan bu örgütler buna müsaade etmemektedir gelmek isteyen çalışanlara tehdit ederek hakaret ederek işbaşı yapmalarına engel olmaktadır. Kırşehir halk, halkı yöneticileri siyasetçileri sivil toplum kuruluşları Petlas’ın yanındadır  şehir dışından gelerek Kırşehir karıştıranların bu şehirden ayrılmaları tavsiye ederiz.
Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası ile Esnaf Odaları Birliği, ortak basın açıklaması ile Petlas A.Ş.,’ye destek sundu.
Yazılı yapılan açıklamada, “Abdulkadir Özcan A.Ş 1970 yılından itibaren Türkiye genelinde Toptan, perakende lastik, jant ve akü ticareti yapmaktadır.
2005 yılında Petlas Lastik Sanayi ve Ticaret A.Ş ‘yi satın almıştır. Devirden sonra birçok bankadan kredi kullanmak sureti ile 600.000.000. (altı yüz milyon) USD yatırım
yapmıştır.”denildi.
Ortak yapılan basın açıklaması ise şöyle;
“ İstihdamı da yatırıma paralel olarak 600 kişiden 3 bin 500 kişiye çıkartmıştır. Yapılan bu yatırımların tamamı şehrimiz ekonomisine doğrudan büyük bir kaynak sağlamaktadır.
Bu yönüyle Petlas diğer işletmelerimiz gibi bizim ve şehrimizin markasıdır.
Ako Grup şirketlerinin yaptığı yatırımlar, şehrimize olduğu gibi ülkemiz ekonomisine de büyük katkıları sağlamıştır. Petlas ihracat rakamını da 10.000.000. (on milyon) USD den 200.000.000. (iki yüz milyon) USD li rakamlara ulaştırmıştır.Teknolojik olarak Türkiye’de ilklere imza atarak, tüketicinin ve Türk Silahlı kuvvetlerinin ihtiyaç duyduğu ürünleri piyasaya ekonomik fiyatlarda arz etmiştir.
Son yıllarda yurtdışı ve yurtiçi piyasa koşullarından kaynaklanan olumsuzluklara rağmen, işçi çıkartmayı ve küçülme seçeneğini kullanmamıştır.2005 yılında Abdulkadir Özcan A.Ş’nin Petlas A.Ş’yi devralmasından sonra toptan ticaret ve depolama merkezini Ankara’dan Kırşehir’e taşımıştır ve söz konusu işyerinde indirme, yükleme, fatura vb. birimlerde yaklaşık 400 kişi istihdam sağlanmaktadır.Abdulkadir Özcan A.Ş yıllar itibarı ile değişen ekonomik şartlardan dolayı, Akü ve Jant üretimi gibi bazı yeni iş alanlarına yönelmiş, bazı faaliyet alanlarını da devretme kararı almıştır ve 2019 yılı Haziran ayında gerçekleştirilen Yönetim Kurulu’nda Kırşehir Merkez deponun devri karara bağlanmış olup, uygun koşulları sağlayan firmalarla temasa geçilmiştir.Ekonomik koşullardan dolayı İş-Kur İl Müdürlüğü’ne müracaat edilerek Kırşehir’deki işyerinden yaklaşık 100 kişinin iş akdinin sonlandırılacağı bildirilmiştir ve 12/07/2019 tarihinde işyerini küçülmek için 47 çalışanın hakları ödenerek iş akitleri sonlandırılmış olup aynı gün işyeri devri için yerel bir firma ile anlaşılarak, yaklaşık 350 çalışanın hakları ile birlikte yeni firmaya geçişleri sağlanmıştır. Akıbetinde ise 47 çalışanın yeni firmada değerlendirilmesi için, ilgili firmaya tavsiyede de bulunulmuştur.Bu gelişimler yaşanırken bunu haber alan bazı çalışanlar, durumu lehlerine çevirmek için DİSK’e bağlı Nakliyat-İş sendikasına üye olarak kamuoyu yaratmaya çalışmışlardır.İlgili sendika söz konusu çalışanları olumsuz olarak etkileyerek, yapamayacakları vaatlerde bulunarak İş barışına zarar vermeye çalışmaktadır.”

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku