Güncel

Öğrenciler Şiddetle Mücadele İçin Yarışacak

Öğrenciler Şiddetle Mücadele İçin Yarışacak

Okunma: 161

29 Ocak 2020 07:02
-A

+A

Ulusal ve uluslararası alanlardaki çalışmalarıyla göz dolduran Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, öğrenci topluluklarının faaliyetleri ile de adından söz ettirmeye devam ediyor. Ahi Evran Üniversitesi  Yeni Dünya Uluslararası İlişkiler Topluluğu; TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB ETÜ) ile Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) tarafından yürütülen “Türkiye’nin Terörizmle Mücadele Kapasitesini Geliştirmek: Gençlik Boyutu” başlıklı projesi kapsamında düzenlenen Gençten Gence-P2P Yarışmasına katılmaya hak kazandı. Proje kapsamında düzenlenen yarışmaya; Ahi Evran Üniversitesi  İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim elemanı ve Yeni Dünya Uluslararası İlişkiler Topluluğu Akademik Danışmanı Arş. Gör. Dr. Burak Güneş’in başvurusu ile katılan öğrenci topluluğu, çeşitli proje, etkinlik ve faaliyetlerle şiddete varan aşırılığa karşı detaylı ve çeşitli anlatım yolları ile orijinal fikirler geliştirmeyi amaçlayarak üniversitemizi temsil edecek.

Proje; şiddete varan aşırıcılıkla mücadelede en iyi uluslararası pratikleri göz önünde bulundurarak özellikle siber uzayda çevrimiçi radikalleşmeyi besleyen aşırıcı terör örgütlerinin mesajlarıyla mücadeleyi hedef alan örnekleri değerlendirecek. Geliştirilen uygulamalar ve projelerle, genç kitlelerin şiddete varan aşırıcılıkla mücadeleyi daha iyi anlamlandırıp aşırıcılığa karşı tavır almaları ve bu duruşun yaygınlaştırılmasında aktif rol almak için düşünmelerinin sağlanması hedefleniyor. Proje ile aynı zamanda sivil toplum ve kamusal düzeyde kapasite geliştirmeye yardımcı olmak ve toplumsal direnci arttırarak gençler arasındaki radikalleşmeyi tetikleyen faktörlerle mücadeleye katkıda bulunmak amaçlanıyor.
Gençten Gence-P2P yarışmasını kazanan öğrenci topluluğuna 6000 (altı bin) dolar ödül verilmesinin yanı sıra yarışma, gençlerin kendi çevrelerinde uygulamalı projeler geliştirmesine ve bu konuda farkındalık oluşturmasına olanak sağlayacak.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku