Güncel

MURAT ALTIN;“Büyük baş dişi kurbanlıklar ise kişi başı 1700 ile 2000 tl arası gitmektedir”

MURAT ALTIN;“Büyük baş dişi kurbanlıklar ise kişi başı 1700 ile 2000 tl arası gitmektedir”

19 Temmuz 2019 07:32
-A

+A


Hayvan yetiştiricilerinden Murat Altın , yaklaşan Kurban Bayramı öncesi vatandaşların kurbanlık alırken nelere dikkat etmesi gerektiği konusunda uyarılarda bulundu.
Mübarek Kurban Bayramı’na kısa bir süre kala hem kasaplarda hem üreticilerde hem de vatandaşlarda hareketlilik başladı. Kasaplar ve üreticiler vatandaşlara en kaliteli hizmeti getirmenin telaşında olurken, vatandaşta kurbanlığı erken almanın hesaplarını yaparak bayrama rahat girmek istiyor. Murat Altın, vatandaşların kurbanlık alırken nelere dikkat etmesi konusunda gazetemize özel açıklamalarda bulundu.
Büyükbaş hayvanların kurbanlık olabilmesi için 2, küçükbaşların ise 1 yaşını doldurması gerektiğini söyleyen Altın, fiyatların geçen yılla hemen hemen aynı olacağını belirtti. Şu anda Kırşehir’de herhangi bir et sıkıntısının olmadığını ifade eden Altın, “Herkese yetecek kadar hayvanımız var” dedi. Uzun yıllardır Hayvan besiciliği ile uğraşan Murat Altın Kurbanlık satışlarının yogun bir şekilde başladığını ve vatandaşların seçim konusunda dikkkatli olmalıdırlar dedi. Altın;Ben bu işin uzun zamandır içerisindeyim ve özelikle kuban bayramları bizim en hareketli dönemlerimizden birtanesidir. Ben kurbanlık satışından ziyade satış yaptığımız müşterilerimede kendime ait kesim alanımız da hijyenik ortam da da hizmet sunmaktayım. Yılların verdiği bir emekle müşterilerimiz bizden menün kalıyor ve nerede nasıl kesim yapma gibi sorunlar ile karşılaşmaksızın  bayramda gönül rahatlığı ile kurbanların kesimi de yapılmaktatdır dedi.
Murat Altın gazetemize yaptığı açıklamada ;Bu seneki kurbanlık fiyatları küçük baş 900 tl ve 1600 arası satış yapılmakta büyük baş hayvan fiyatları ise 7000 tl den 15000 tl ye kadar şatış yapılmaktadır. Büyük baş erkek kurbanlıklarda kişi başı 1900 tl den 2500 tl ye kadar gitmektedir .Büyük baş dişi kurbanlıklar ise kişi başı 1700 ile 2000 tl arası gitmektedir. Ama bu sene kurban satışları her yıla göre biraz ağır gitmektedir.
Bu seneki kurbanlık fiyatları küçük baş 900 tl ve 1600 arası satış yapılmakta büyük baş hayvan fiyatları ise 7000 tl den 15000 tl ye kadar şatış yapılmaktadır. Büyük baş erkek kurbanlıklarda kişi başı 1900 tl den 2500 tl ye kadar gitmektedir .Büyük baş dişi kurbanlıklar ise kişi başı 1700 ile 2000 tl arası gitmektedir. Ama bu sene kurban satışları her yıla göre biraz ağır gitmektedir
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku