Güncel

MUCUR'DA AKMAYAN ÇEŞMELER, AKMAYA BAŞLADI

MUCUR'DA AKMAYAN ÇEŞMELER, AKMAYA BAŞLADI

7 Ekim 2019 07:20
-A

+A


            Mucur Yenice Mahallesi Sakarya Caddesi üzerinde Cumhuriyet İlkokulunun yanında bulunan senelerce suyu akmayan "Kepir Çeşmesi" Mucur Belediye Başkanı Atılgan Yılmaz’ın girişimleriyle akmaya başladı. Bu çeşmeyi hayrına yaptırmak isteyen Gökçeviran Mahallesi halkından olan Rahmetli Vehbi Ekicİ 'nin kızı ve rahmetli Bahri Karaaslan' ın gelini, Rahmetli Metin Karaaslan'ın eşi Nariye Karaaslan çeşmeyi ve çevresini Mucur Belediyesiyle iş birliği yaparak güzel bir görünüme kavuşmasını sağlamak istediklerini belirtti. Hayırsever Bademler Şirketinin de bu çalışmalara katkıları olacaktır.Kırşehir Yeni Yeşilyurt Gazetesi “MUCUR'DA SULARI AKMAYAN ÇEŞMELER” adlı haberden sonra Mucur Belediye Başkanı Atılgan Yılmaz harekete geçti. Çeşmeye terkos suyunu veren Belediye Başkanı Sayın Atılgan YILMAZ, çeşmenin yanında ki trafoya Mucur'un eski bir resmini koyup ışıklandıracağını, ayrıca çeşme yanında ki boş alanı da çocuk oyun bahçesine çevireceğini belirtmektedir.
            Mucur'un sıkıntılarının başında gelen su problemlerinin çözülmesini, akmayan çeşmelerin akar duruma getirilmesini, görüntüsü kötü olan çeşmelerin yine hayırseverler vasıtasıyla ve belediyenin katkılarıyla güzelleştirilmesini bekliyoruz ve alkışlıyoruz.
Boşa akan sularında değerlendirilmesi iyi olacaktır.
            Hayırsever Nariye Hanımın çeşmeye rahmetli kayın babası Bahri KARAASLAN ' ın (Bahri usta) ve kayın validesinin isminin verilmesini dile getirmiştir.
            Çeşmeler gibi halkın büyük ihtiyaç duyduğu bu güzel hayır işine el uzatan Nariye Hanım' a, Mucur Belediyesine ve emekleri geçecek herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku