Güncel

MİLLETVEKİLİ METİN İLHAN, TBMM GENEL KURULU'NDA İTHAL İLAÇ SIKINTILARI DİLE GETİRDİ!

MİLLETVEKİLİ METİN İLHAN, TBMM GENEL KURULU'NDA İTHAL İLAÇ SIKINTILARI DİLE GETİRDİ!

8 Kasım 2019 07:02
-A

+A

 
 
CHP Kırşehir Milletvekili İLHAN, TBMM Genel Kurulu'nda ithal ilaçların tedarikinde vatandaşların ciddi sıkıntılar yaşadığını dile getirdi. Başta epilepsi, şeker ve kanser hastalıkları olmak üzere hastaların tedavisinde kullanılan ithal ilaçların tedariği hususunda vatandaşların sorunlar yaşadığını belirtti. İLHAN, hükümet yetkililerinin 17 yıldır süregelen yanlış ilaç politikalarının vatandaşa günden güne ağır faturalar çıkardığını, yerli ilaç sanayinde verimliliğin düşmesi ile birlikte vatandaşı mağdur eden durumlara yol açtığını ve söz konusu durumların bütünüyle beraberinde gelen sorunlara vatandaşı mahkum ettiğini ifade etti.
CHP Milletvekili İLHAN, ithal ilaç tedariğinin yarattığı sıkıntıların yine en önemlilerinden olan ve ülkemizde yaklaşık olarak 700 bin epilepsi hastasının neredeyse tamamının tedavisinde kullanılan, muadili olmayan "Trileptal" isimli ilacın piyasada bulunamayışı sebebiyle epilepsi hastaları için büyük bir problem oluşturduğunu sözlerine ekledi.
İLHAN, Bakan'a seslendi ve söz konusu durumun ciddi bir sorumluluk gerektirdiğini ifade ederek hayati öneme sahip olan ilaçların tedariği konusunda ivedilikle harekete geçilip çalışma başlatılması gerektiğini vurguladı.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku