Güncel

Medya Patronlarından Tepki

Medya Patronlarından Tepki

6 Ocak 2020 06:22
-A

+A

 

Kırşehir belediye başkanlığının 2020 Yılı meclis toplantısında gündeme gelen Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nun “ Kamerayı alan tehdit ve şantaj yapıyor bizden adrese teslim ihale istiyor.” cümlesinin ardından Ahi Televizyonu ve Kırşehir Televizyonu yönetim kurulu Başkanları basın toplantısı düzenledi. 
“Talihsiz ve Kastını Aşan Bir Açıklamadır”
Ahi Televizyonu Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Eraslan, “bu ithamı Ekicioğlu’na yakıştırmıyorum” dedi. Eraslan, iş hayatı boyunca belediye ile çalışmadığını belirterek Ticaret ve Sanayi Odası Başkanının ’da bu konuya dâhil olması gerektiğini söyledi. “Bunu yapanların ortaya çıkmasını istiyoruz” diyen Eraslan;
 “ 02 Ocak 2020 tarihinde Neşet Ertaş kültür ve sanat merkezindeki meclis toplantısında belediye başkanı Selahattin Ekicioğlu bir ithamda bulundu. Adres ve isim belirtemeden ortaya atılan bir ithamdır. Orada diyor ki Sayın Selahattin Ekicioğlu “ Kamerayı alan tehdit ve şantaj yapıyor bizden adrese teslim ihale istiyor bu devirler bitti artık belediye de bundan sonra adres teslimi ihale olmuyor olamayacak” diyor ve bunları söyledikten sonrada diyor ki “biz şeffafız açığız”.
 Sayın Ekicioğlu eğer gerçekten şeffaf ve açıksan bu lafı ortaya atıp Bölükbaşı’nın dediği gibi “ben lafı ortaya atarım herkes nasibini alır” şeklinde söylenmez gerçekten şeffafsan çıkarsınız dersiniz ki şu iş adamı belediyede tehditle şantajla ihale almak istedi adrese teslim ihale istedi ama biz buna karşı çıktık dersiniz ve ismini veririsiniz. Ben, oğlum ve ortağı olduğum şirketlerin hiçbirisi belediyede ihale almadı belediye ile iş yapmadı iş yapmayı dâhil düşünmedi. Buna önceki dönem Belediye Başkanı Yaşar Bahçecinin ve Sayın Ekicioğlu’nun dönemi dahil Bizim şirketlerimiz veya yaptığı işler zamanında belediye ile işi olmamıştır.  Aslında bizler ve omuzunda kamera taşıyan arkadaşlarımız meslektaşlarımız iş adamı dolaysıyla bu arkadaşlarımız ben de dahil Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odasına kayıtlıyız. Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı da konuya müdahil olması gerekir kamuoyunda Belediye Başkanından açıklama istemesi gerekir. Benim üyelerimden bunun yapan kimse biz onu ifşa etmek istiyoruz demesi gerekir. Kırşehirlilere şunu söylüyorum Sayın Selahattin Ekicioğlu’nun yaptığı talihsiz ve kastını aşan bir açıklamadır bunu kabul etmiyorum böyle bir insan varsa bunu kamuoyunda ismiyle açıklamasını istiyorum.” diye konuştu.
“Ekicioğlu’nun bu konuşması bizleri çok üzdü”
Tepkisini dile getiren Kırşehir Televizyonu Sahibi Havva Karakaya, “Ekicioğlu’nun bu konuşması bizleri çok üzdü” dedi. Başkan Ekicioğlunu, tehdit edenlerin kimliğinin ortaya çıkmasını belirten Karakaya, konuşmasında şu ifadelere yer verdi;
“Sayın Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu dün yapmış olduğunuz belediye meclis toplantısında gündemi değiştirmek adına yapmış olduğunuz konuşmayı üzülerek izledik. Sayın Ekicioğlu “ Kamerayı alan tehdit ve şantaj yapıyor bizden adrese teslim ihale istiyor.” İfadelerini kullandı. Şimdi kamuoyunun huzurunda Kırşehir’in iki yerel kanalından biri olarak sizlere soruyorum. Kimdir Mikrofonu kamerayı alıp sizi tehdit eden? Geçmiş yönetiminde sizi tehdit eden ve şantaj suçunun karşılığı bellidir. Sizi kim tehdit edip, şantaj yapıyorsa savcılığa suç duyurusunda bulununuz.  Neden İsimlerini vermiyorsunuz? Kanunlar ve yasalar kesindir. Sizi suç duyurusunda bulunmaya davet ediyorum.  Borsada milyon doları olan kurtuldu derken kimi kastediyorsunuz” diye konuştu.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku