Yazar

ibrahimkoyuncu40@hotmail.com

19 makale bulunmakatadır

KESNİZANİ TARİKATI

07:34 - 10 Temmuz 2019

+A

-A

          Dr. Ramazan Kurtoğlu; ”Küresel Hegomanya Savaşları “ isimli Kitabında Kesnizani Tarikatini şöyle anlatıyor:
  Irak ABD’ye altın tepside teslim edilivermişti. Herkes “ Esas savaş Bağdat’ta olacak” derken , Bağdat Savaşmadan teslim edilivermişti Amerikan Askerlerine. Tarih 10 Nisan 2003’ü gösteriyordu.
Teslimatı yapan,gerçekte Irak’ta herkesin bildiği  ama ortalıkta gözükmeyen KESNİZANİ  tarikatıydı.
 Tarikat “Körfez Savaşı”ndan sonra  Saddam’ın etrafını örümcek ağı gibi sarmıştı. Saddam’ın karısı, çok güvendiği generalleri ve  istihbarat kurumun başındakiler… hepsi  tarikat “müridleri”y diler.
Kesnizani tarikatı, MOSSAD  ve CIA tarafından Saddam’ı içten yıkmak, Irak’ı kolayca teslim almak için organize edilmişti.
Saddam 33 yıllık diktatörlüğünde bir çok suikastı altlatmıştı. Ancak  tarikatın metodu  hepsinden farklıydı. Tarikatım müridleri Saddam’ın  en yakınında olanlardı. Onun her hareketini an be an  tarikat şeyhinin oğlu Nehru’ya aktarıyorlar, sonra da bilgiler kuş olup  MOSSAD ve CIA istasyonlarına doğru uçuyordu.
 Anlamı ,”Ben hiçbir şey bilmiyorum” olan Kesnizani, bir Kürt aşiretinin adı. Süleymaniye  civarında yerleşik. Tarikatın lideri Kürt asıllı Şeyh Abdülkerim Kesnizani.
Kendisi sıradan bir tekke şeyhi iken , ölünce yerine oğlu  Muhammed geçmiştir.
Şeyh Muhammed Kesnizani  zikirden ziyade siyasete meraklıydı. Muridlerine Kur’an eğitimi yerine  adını zikretmeden  kabala öğretilerini/ mistizmi anlatıyordu.
Bu tarikat  baba Abdülkadir zamanı da dahil, Saddam’a bağlılıkta kusur etmiyordu.Şeyh Muhammed kitap yazmış Şeyhin kitabı,Kabala öğretilerini İslam Mistizmi adı altında  imanlı muridlerin beyinlerine ve kalplerine  ince-ince enjekte etmek için başucu kitabı olarak kullanılmaktaydı.
Öncelikle  generaller ve subaylar  Kesnizani  tarikatının muridleri haline getirildiler. Irak’ın acımasız El-Muhaberat’ın sivil-askeri elemanları da tarikat muridleri olmuştu. Baas’ın en kudretli ismi İbrahim İzzet El Duri,  Saddam’ın karısı,  Sacide Hayrullah, Saddam’ın kardeşleri Vatban ve Barzan ile  oğlu Uday da  muridler arasındaydı.
Artık Saddam ve çevresinde neler olup bittiğinden  Kesnizani tarikatı ve  şeyhi vasıtası ile  MOSSAD anında bilgi sahibi oluyor  tarikatın içine yerleşen MOSSAD  şeyh adına rahat rahat operasyonlar yapar haline gelmişti.
 Bağdat ve çevresi hiçbir   direnç gösterilmeden Saddam’ın askerleri tarafından  Amerikan askerlerine teslim  edilivermişti. Niçin böyle olmuştu?
Tarikat yolu ile Irak Devlet  mekanizması devşirilmişti. Şeyh Muhammed muridlerine; “Amerikan askerlerine direnmemelerini öğütlemişti. Şeyhin emrindeki mürid generaller vatanlarının bağımsızlığı için savaşmak yerine  Şeyhlerinin  emrine uydular.”
Bu arada İzzet El Duri de boş durmamış , Bağdat’ın kuzeyini de o teslim etmişti Amerikalılara. Şeyhin isteğinde mutlak bir keramet vardı. Bağdat Bağdat olalı böyle bir şerefsizlik görmemişti.
Bu gün Şeyh Muhammed’in liderliğindeki  Kesnizani tarikatı  Irak’ta devletin ve siyasetin  tam orta yerinde  faaliyetlerine devam ediyor.
                          Yazar  Buraya  kadar anlattıklarım muhtelif kaynaklarca  teyit edilmiştir diyor ve   sonunda şu soruyu soruyor; Türk Milleti ve Devletinin “Kesnizani Tarikatı Operasyonundan “çıkaracağı bir ders var mıdır?     
  İngiliz  tarihçi Arnold J.Toynbee,     bakın yıllar önce nasıl bir tespitte bulunmuş?
Gerek binlerce yıllık tarihi , gerek imparatorluk geleneği, gerekse Eşari ve Selefi anlayışın dışındaki , Toynbee’nin ifadesi ile  Semerkant-Buhara- İstanbul eksenindeki  Maturidi Türk İslam itikadi zihniyeti, Türkiye’yi 1,5 milyarlık  İslam dünyasında batı için  en tehlikeli  rakip haline getiriyor. Zira İslam’ı Yahudilik ve Hıristiyanlık’tan ayıran en önemli fark “akıl” dır. Yani Yahudilik ve Hırıstiyanlık  sadece “iman” üzerine otururken İslam “iman ve akıl” üzerine oturur. Diğer bir husus İslam ülkeleri içinde kadına en fazla  değer veren millet, Hz.Peygamberin “Cennet  anaların ayakları altındadır” hadisine uygun olarak  Türk Milleti’dir. Yine Toynbee’nin ifadesiyle  “ Kuzey Müslümanlığı , Batı medeniyeti  için  hem alternatif hem de tehdittir.
               “Asam” başkanı Ömer Özkaya’ da makalesinde aynen: İngiliz’lere göre “Türkler, âlemin raconu (hüküm veren, son sözü söyleyen) için memur edilmiş, zorluklardan yılmayan, dünyanın en savaşçı milletidir. Kontrol altında tutulmaları şarttır. Aksi halde Batı medeniyetinin hükmünü devam ettirmesi neredeyse imkânsızdır.” 
Osmanlı’nın parçalanmasında anahtar rol oynayan Araplar ise, İngilizlerce duygu ve refleksleri çözümlenmiş, bilinen bir millettir. Dolayısıyla küresel güçlerin Güney İslâmı’yla bir problemi yoktur, Küreselciler açısından problem, Semerkand-Buhara-İstanbul hattına oturmuş Kuzey İslâm’ı dır. Çünkü Kuzey İslâm’ının arkasında akıl vardır. İstanbul bu sebeple hedeftir.
                                  Bu konuda ayrıntılı bilgi için 1- Dr. Ramazan KURTOĞLU, “Küresel Hegomanya Savaşları” 2- Ahmet DİNÇ’in “Keznizani Irak’ın Fetosu” kitabı ,3- Ümit Özdağ’ın Yeniçağ Gazetesindeki makalesi 4-Nihat Genç’in Makalesine ve 5- ÖMER ÖZKAYA’nın makalesine  bakılabilir.
 
 


Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku