Güncel

Kütüphane öğrencilerin hizmetine sunuldu

Kütüphane öğrencilerin hizmetine sunuldu

Okunma: 503

3 Aralık 2021 16:17
-A

+A

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen “Kütüphanesiz Okul Kalmayacak” Projesi kapsamında Akpınar Dr. Bektaş Turkkani İlkokulu ve İmam Hatip Ortaokulunda  yapımı tamamlanan kütüphaneler öğrencilerin hizmetine sunuldu.

KÜTÜPHANESİZ OKUL KALMAYACAK” PROJESİ
İl Millî Eğitim Müdürü Metin Alpaslan da “Kırşehir’imizde son bir ayda neredeyse bütün okullarda yeni kütüphane kurulmuştur. Hedefimiz; Cumhurbaşkanımızın eşi Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi'nin himayelerinde yürütülen, Bakanlığımızın desteklediği  “Kütüphanesiz Okul Kalmayacak” projesi kapsamında çalışmalarımızı en kısa sürede tamamlamaktır. Tüm çocuklarımıza mümkün olan en erken yaşta kütüphane sevgisi ve alışkanlığını kazandırmak gayesindeyiz.” şeklinde konuştu.
EĞİTİM ÖĞRETİMİN ÖNEMİNE VURGU
Programda Akpınar Kaymakamı Ali BUZKAYA ve Akpınar Belediye Başkanı Şükrü Turgut da kütüphanelerin eğitim öğretimdeki önemine vurgu yaptılar. Kitap bağışı ile kitaba ulaşılan kütüphanede bilgisayarlı kontrol ve yönetim bölümü, bilgisayarlı internet okuryazarlığı bölümü, satranç köşesi ve oturma köşeleri bulunuyor.
 

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku