Genel

KIRŞEHİR'DE İÇMESUYU ARITMA TESİSİNDE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

KIRŞEHİR'DE İÇMESUYU ARITMA TESİSİNDE  ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Okunma: 808

7 Nisan 2021 15:00
-A

+A

 

DSİ Kırşehir’e yaptığı yatırımlarla ilimizin mümbit topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşlarımıza içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor.
Kırşehir ili ve ilçelerinde son dönemde yapılan su yapılarının artması bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde de önemli rol oynamaktadır.
DSİ olarak son yıllarda modern sulama projelerini geliştirerek uygulamaya koyuyoruz. Modern sulama ile tarımda sağlanan verim artışları, üretim deseninin çeşitlenmesi, çiftçi gelirlerinde doğrudan ve dolaylı artışa neden oluyor. Bu durum bir yandan kırsal kalkınmanın hedeflerinden olan yoksulluğun azaltılması amacına hizmet ediyor, bir taraftan da yaşam standardını yükselttiği için göçü önlüyor.
Kırşehir (Yeni Kuyular) İçme suyu Arıtma Tesisi’nde çalışmaların devam ettiğini açıklayan DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız “Günlük arıtma kapasitesi 21.600m³ olan tesis ile Kırşehir halkına arıtılmış ve yaşamsal olarak en kaliteli su verilmesi hususunda çalışmaların devam ettiğini” söyledi.
Çalışmaları hızla devam eden iş kapsamında; İdari Bina, Membran Binası, Paket Arıtma Binası, Dekantör Binası, Trafo Jeneratör Binası ve Havalandırma Binası kaba inşaat imalatlarının, ayrıca bu binalara ait tesisat (elektrik-su-yangın-ısı), ince sıva, boya, ısı yalıtım imalatlarının da tamamlandığını söyleyen Yıldız, Tesisin elektrik ihtiyacının karşılaması amacı ile hazırlanan Enerji Nakil Hattı (ENH) imalatı geçici kabulünün yapıldığını ve yine tesis kapsamındaki mekanik ekipmanların fabrika kabullerinin akabinde alımı, nakliyesi ve montajlarının devam ettiğini belirtti.
Fiziki gerçekleşme seviyesi yaklaşık % 60 olan işin tamamlanması ile birlikte Kırşehir’e arıtılmış içmesuyu temin edilecektir.
 

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku