Güncel

Kaymakam Karataş, denetimleri sıklaştırdı...

Kaymakam Karataş, denetimleri sıklaştırdı...

Okunma: 252

17 Ekim 2020 14:54
-A

+A

     Akçakent Kaymakamı Saliha Karataş denetimlere aralıksız devam ediyor. Kaymakam Karataş, korona virüs tedbirleri kapsamında ilçedeki işyerlerinde denetim gerçekleştirdi.
    Korona virüs salgınından vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla alınan tedbirlere uyumu denetlemek amacıyla Akçakent'te gerçekleştirilen denetimlere bizzat katılan Kaymakam Karataş, marketten, lokantaya, berberden, çay bahçesine pek çok işletmede denetimlerde bulundu. Denetimlerde hem esnafa hem de vatandaşlara sosyal mesafe ve maske kullanımı ile el temizliği konusunda uyarılarda bulundu.Marketlerde de denetim yaparak alışveriş esnasında hem personelin hem de vatandaşların uyması gereken kuralları bir kez daha anımsatan Kaymakam Karataş  alışveriş esnasında dikkat edilmesi gereken kurallar konusunda uyarılarda bulundu.  
     Kaymakam Saliha Karataş, koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında içinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayat döneminde temel prensipler olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra tüm iş kolları ve yaşam alanları için belirlenen tedbirlere/kurallara uyulması ve salgınla mücadelenin başarısı açısından  esnafları Covid-19 tedbirlerine yönelik denetimleri yerinde inceledi.
      Esnafları ve vatandaşları maske, mesafe ve temizlik kurallarına uymaya davet eden Kaymakam Saliha Karataş amacın; pazar yerleri, alışveriş merkezleri, iş yerleri, marketler, toplu taşıma araçları, yollar ve lokantalar  dahil tüm yaşam alanlarında maske, mesafe ve temizlik kuralına uyumu sağlamak olduğunu dile getirdi.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku