Güncel

İlimizde yürütülen çalışmalar masaya yatırıldı....

İlimizde yürütülen çalışmalar masaya yatırıldı....

Okunma: 265

17 Ekim 2020 14:56
-A

+A

         İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı yapıldı
         İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısının Olağan İkinci Toplantısı, Valilik Toplantı salonunda Vali İbrahim Akın başkanlığında yapıldı.
        Yapılan toplantıda; İŞ-KUR İl Müdürü Metin Ülgen Kaya, İşbaşı Eğitim Programı, Mesleki Eğitim Kursları, Toplum Yararına Çalışma Programları hakkında bilgi verildi.
2020/3. İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısında alınan kararlar gereği Yürütme Kurulunca oluşturulan eylem planlarının Kurulun bilgisine sunulup, uygulama sonuçları hakkında Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Metin Ülgen Kaya tarafından Kurula bilgi verildi.
          Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından yürütülen (İşbaşı Eğitim Programı, Mesleki Eğitim Kursları, Toplum Yararına Çalışma Programı vb.) faaliyetlerin Denetim Kurulu tarafından hazırlanan denetim raporlarının Kurula sunulması ve denetim sonuçları hakkında Kurul üyelerine bilgi verildi.
         İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Kaman İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün talebi doğrultusunda Kaman İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine Hasta ve Yaşlı Hizmetleri Alanı, Hasta Bakımı/Yaşlı Bakımı Dallarının açılması hususunu İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulunun onayına sunulmuş olup istenilen bölümlerin açılmasına oy birliği ile karar verildi.
Toplumsal cinsiyet eşitliği, genç istihdamı ve çocuk işçiliği ile mücadeleye ilişkin Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ramazan Baykara tarafından ilimizde yürütülen çalışmalar hakkında Kurul Üyelerine bilgi sunuldu.
Tarımsal alandaki gelişmeler ve istihdam olanakları hususunda Tarım ve Orman İl Müdürü Vekili tarafından kurula bilgi sunuldu.
2020/2. dönem Engelli ve Eski Hükümlü Kendi İşini Kurmayayönelik  toplamda 21 adet başvuruları bulunan vatandaşlarımızın hazırladığı projelerinin Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğüne gönderildiği bilgisi verildi.
Bir sonraki İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısının 14.01.2021 saat 10:30’da Kırşehir Valiliği toplantı salonunda yapılmasının planlanmasına karar verildi.
        Toplantıda ayrıca, İl düzeyinde mevcut işletmelerin istihdamla ilgili problemlerinin tespiti, istihdamın korunması, işsizliğin önlenmesi için alınabilecek tedbirlerin belirlenmesi amacıyla, İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu üyelerinin görüş ve önerilerinin alınmasının ardından toplantı sonlandı.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku