Güncel

FRANSA’DA ASKER SELAMI VEREN TÜRK ÇOCUĞUNUN KUPASINI ELİNDEN ALDILAR

FRANSA’DA ASKER SELAMI VEREN TÜRK ÇOCUĞUNUN KUPASINI ELİNDEN ALDILAR

22 Ekim 2019 07:05
-A

+A

 
Fransa’da okulun düzenlediği koşu yarışmasına girip birinci olan Türk gencinin kupası, asker selamı verdiği için geri alındı.
Fransa’da Dijon şehrinin güneyindeki Saint-Usage’da meydana gelen olayda, ortaokulda düzenlenen koşu yarışmasını birincilikle bitiren Türk öğrenci Eren Ertuğrul’un kupası, verdiği asker selamı nedeniyle geri alındı.
Birincilikle bitirip asker selamı verdi
Artı33’ün edindiği bilgiye göre Kırşehirli gurbetçi ailenin ortaokul son sınıfa giden 14 yaşındaki oğulları Eren, okulun düzenlediği koşu yarışmasını birincilike bitirdi. Daha sonra ise kupa töreninde Türkiye’de şehit düşen askerlere saygı göstermek için asker selamı verdi. Bunun üzerine okulun müdiresinin Eren’in yanına gelerek, asker selamının Fransızlar yönelik bir provakasyon olduğunu iddia edip kupayı geri aldığı öğrenildi.
Türk gencinin kupası, asker selamı verdiği için geri alındı.
Sizden utanıyoruz!
Sosyal medyada yapılan yorumlarda da tüm arkadaşlarının önünde Eren’in utandırılarak kupasının elinden alındığına dikkat çekildi. Bunu yapan ortaokul için “sizden utanıyoruz” ifadelerine yer verildi.
Fransa’da hafta başında oynanan Fransa-Türkiye maçında Türk futbolcuların Kaan Ayhan’ın attığı gol sonrası verdiği asker selamı da bazı kişileri rahatsız etmiş, UEFA soruşturma başlattığını duyurmuştu. (ARTI 33)

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku