Genel

ENGELLİLER İÇİN BAHAR ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ

ENGELLİLER İÇİN BAHAR ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ

26 Mayıs 2017 07:30
-A

+A


Kaman’da 2007 yılından bu yana engelli çocuklarımızın eğitimi konusunda faaliyet gösteren Özel Kardelen Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi tarafından “1. Geleneksel Bahar Şenliği” gerçekleştirildi.
Engelliler Haftası kapsamında 18 Mayıs 2017 Perşembe günü Cuma Mahallesi Mustafa Erdoğan Parkında bulunan ve İşletmeciliğini Murat Ödemiş’in yaptığı Kır Cafe’de gerçekleştirilen Geleneksel  
                                 Bahar Şenliğine Kaymakam Girgin ile birlikte Belediye Başkan Yardımcısı Eftal Avşar, Askerlik Şubesi Başkanı Üsteğmen Fırat Mert Fidancı, Kardelen Rehabilitasyon Merkezi idareci ve öğretmenleri ile öğrenciler ve velileri katıldı.
Kardelen Rehabilitasyonun sahibi Öğretmen Ercan Altıntaş ve Merkezin Müdiresi emekli Öğretmen Yıldız Altıntaş yüzlerce davetli ve misafirleri kapıda karşıladığı bahar şenliği Kaymakam Girgin’in konuşması ile başladı.
Kaymakam Girgin, yaptığı konuşmasında; “Engellilerimizin rehabilitasyonu, eğitimi ve sosyalleşmelerini sağlama açısından bir çok yerde bulunmayan iki tane özel kurumumuz var. Burada ki idarecilerimizin ve eğitimcilerimizin yanı sıra anne ve babalarında gayreti çok önemli. Aile olarak çok zor ve meşakkatli işiniz var Allah sizlerin yardımcısı oldu. Bu kurumlarımızdaki öğretmenlerimizde sizlerin yükünü azaltmaya çalışıyor, bu çocuklarımızın ve gençlerimizin toplumda daha iyi yerlere gelmesi için gayret gösteriyorlar. Engelliler haftası içerisinde bu programı düzenledikleri için Ercan bey ve ekibini tebrik ediyor, bu vesile ile gününüzü kutlar, saygılar sunarım,” dedi.
Belediye Başkan Yardımcısı Eftal Avşar ise yaptığı konuşmasında 30 yıllık arkadaşı olan Ercan Altıntaş’ı ilçemizdeki böyle bir eksikliği giderdiği ve başarılı çalışmalarından dolayı tebrik ettiğini belirterek engellilerin günü kutlayıp sağlık, huzur ve mutluluk diledi.
Kardelen Rehabilitasyonun sahibi Ercan Altıntaş ise selamlama ve teşekkür konuşmasında tüm davetlilere iyi eğlenceler dileyerek “Bahar Şenliği” etkinliğini geleneksel hale getirmeyi amaçladıklarını söyledi.
Konuşmaların ardından Kamanlı Abdal Aşireti Üyelerinden Emir Ertürk, Selahattin Ertürk, Çetin Karakuş ve Behsat Karakuş’un sazları ve sözleri ile aileleriyle doyasıya eğlenen merkez öğrencileri Kaymakam Girgin’in gösterdiği ilgiye sık sık sarılarak ve fotoğraf çektirerek gösterdiler. Bahar Şenliği ikramlar ve eğlenin ardından sona erdi.
Kaymakam’dan müthiş performans
Dünya Engelliler Haftası nedeniyle ilçemizdeki özel eğitim kurumlarını ziyaret eden Kaymakam Murat Girgin, Kardelen Rehabilitasyon Merkezinin 1’incisini gerçekleştirdiği ve geleneksel hale getirmeyi planladığı “Bahar Şenliği”ne katıldı. Engellilere özel ilgi gösteren ve yapılan ricaları kırmayan Kaymakam Girgin, Harmandalı Zeybeği performansıyla büyük beğeni kazandı.
Aydın Umurlu’lu olup Harmandalı oyununu yöresine uygun bir şekilde icra eden Kaymakam Girgin, tüm davetlilerden büyük alkış ve iltifat alırken en güzel tebriki ise engelli kardeşlerimizin gülücüklerinden aldı.
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku