Güncel

DENİZBANK'TAN KORONAVİRÜS ile MÜCADELEDE KOBİ'LERE BÜYÜK NEFES

DENİZBANK'TAN KORONAVİRÜS ile MÜCADELEDE KOBİ'LERE BÜYÜK NEFES

20 Mayıs 2020 16:13
-A

+A

       DenizBank’tan ülkemizin geçirdiği bu zor dönemde KOBİ’lere  Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında büyük destek geldi.Yeni Kırşehir Yeşilyurt gazetemize açıklamada  bulunan DenizBank Kırşehir şube müdürü Nazlı Canlı yaptığı açıklamada,
DenizBank, Koronavirüs salgınının ekonomik etkilerinin sınırlanmasına katkı sunmak amacıyla, Cumhurbaşkanlığımızca açıklanan, Hazine ve Maliye Bakanlığı koordinasyonunda yürütülen Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında, KOBİ'lere düşük faizli kredi sağlamak için hayata geçirilen 'TOBB Nefes Kredisi' projesinde katılımcı banka olarak yer aldığını bildirdi.
Nazlı Canlı,Bankamız, bu hassas süreçte elini tekrar taşın altına koyarak, TOBB ve KGF desteğinde yıllık yüzde 7,5 faiz oranı ile kredi kullandırıp, KOBİ'lere nefes aldıracak. Kredinin, 2020 senesinde anapara ve faiz ödemesi olmayacak, geri ödemesi ise 2021'de aylık eşit 12 taksitle yapılacak.
       KOBİ'lerin ülke ekonomisine sağladığı katma değerin bilinciyle, esnafın ve küçük işletmelerin ihtiyaçlarına kolay, hızlı ve uygun maliyetle çözüm sunmayı öncelikleri arasında gören DenizBank, bu amaçla TOBB öncülüğünde yeni bir anlaşmaya imza attı.
Cazip vade ve oranlarıyla geçtiğimiz senelerde KOBİ'lere can suyu olan TOBB Nefes Kredisi yeniden hayata geçirilirken, önceki iki projede de yer alan DenizBank, bu kez de katılımcı banka oldu.
Denizbank Kırşehir Şube'si Müdürü Nazlı Canlı Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası ile Kırşehir Ticaret Borsası'na kayıtlı üyelerden cirosu 25 Milyon TL'sına kadar olan işletmelerin 100,000 TL'ye (Cirosu 0- 3 mio TL'ye kadar olan firmalarda 50 bin TL ve 3-25 mio TL olanlarda 100 bin TL) kadar finansman imkanından faydalanabileceklerini belirterek projenin tüm KIRŞEHİR Kobilerine hayırlı olmasını diledi.
         Nefes Kredisi Kampanyası süresince yoğunluğu azaltmak ve müşterilerimize daha sağlıklı hizmet verebilmek amacıyla; şubelerimizdeki çalışma saatleri 09.00-17.00 arasında olacak şekilde yeniden düzenlenmiştir.
Canlı,Kredi yalnızca TOBB'a bağlı Oda ve Borsalara üye olan ve cirosu 25 milyon TL'nin altında olan işletmeler tarafından kullanılabilir. Nefes Kredisi üst limiti 100.000 TL olup, bu tutar üyelerin kayıtlı oldukları Oda ve Borsaya göre 100.000 TL 'nin altında olabilir. Nefes Kredisi 31/12/2020 tarihine kadar anapara ve faiz geri ödemesiz, 31/12/2020 tarihini takip eden 12 aylık eşit taksitli toplam en fazla 20 ay vadeli olarak kullandırılacak ve yıllık %7,5 faiz oram geçerli olacaktır. Belirtilen yıllık faiz oranına ve kredi oranına ve kredi kullandırım ücretine BSMV dahi! değildir.DenizBank Hakkında
Den iz Bank, 1997 yılında bir bankacılık lisansı olarak Zorlu Holding tarafından Özelleştirme İdaresi'nden satın alınarak yolculuğuna başladı. Ekim 2006'da Avrupa'nın önde gelen finans gruplarından Dexia bünyesine katılan bankanın hisseleri, 28 Eylül 2012'de Rusya'nın en büyük bankası Sberbank'a, 31 Temmuz 2019 itibarıyla ise yine bölgesinin en büyük kuruluşları arasında yer alan Emirates NBD'ye devroldu.
        Canlı,Farklı finansal hizmetleri ay m çatı altında toplayan bir "finansal süpermarket" oluşturmayı hedefleyen DenizBank Finansal Hizmetler Grubu'nun, Türkiye'nin 81 Hinde, iştiraklerin şubeleri dâhil toplam 749 şubesi ile 14 bine yakın çalışanı; beş yerli ve üç uluslararası finansal iştiraki, altı yerli finansal olmayan iştiraki ve Bahreyn'de bir şubesi bulunmaktadır. DenizYatmm, Deniz Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, DenizPortföy Yönetimi, DenizLeasing, DenizFaktoring, Intertech, DenizKültür, Ekspres Bilgi İşlem ve Ticaret, Deniz Kartlı Ödeme Sistemleri, Açık Deniz Radyo-TV ve Bantaş Grubun yerli; EuroDeniz, DenizBank AG ve DenizBank Moscovv ise uluslararası iştirakleridir.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku