Güncel

ÇALIŞMA MASASI EVİMDE

ÇALIŞMA MASASI EVİMDE

Okunma: 170

28 Ocak 2020 07:00
-A

+A

 

“Evimize Gelebilirmisin Öğretmenim” projesi kapsamında Akçakent Okul öğretmenleri ile yapılan ev ziyaretlerinde, öğrencilerin çalışma ihtiyaçlarının olduğu tespit edilmiş olup, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımızca ihtiyaç sahibi öğrencilere Vakıf Müdürü Tülay İLHAN, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Özge HATUNOĞLU ve Şeyh Şamil İlköğretim Okulu Müdürü Fauf İŞLER ile birlikte “Çalışma Masası Evimde” projesi kapsamında 20 öğrenciye çalışma masası ve sandalye hediye edilmiştir.
Projenin Amacı Projenin temel amacı veli ziyaretleri ile ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim düzeyindeki öğrencilerin aileleri ile işbirliğini güçlendirerek okul-aile arasındaki eğitsel birlikteliği sağlamaktır. Öğrencilerin akademik başarılarını arttırmanın yanı sıra onları toplum değerlerine saygılı, ahlaklı ve sorumluluk duygusu gelişmiş bireyler olarak yetiştirmektir.
 Okul veli ilişkilerini geliştirerek başarıyı olumsuz etkileyecek faktörleri yerinde tespit ederek gerekli önlemleri almaktır. Ağır yaşam koşulları nedeni ile okula gelemeyen aileleri, evinde ziyaret ederek öğrencilerin hem sosyal hem de akademik gelişimleri hakkında bilgilendirmektir. ü Bedensel engelli olan öğrencilerimiz ve aileleriyle yakın ilişkiler kurarak ihtiyaç ve beklentilerini birinci elden tespit edip, Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile birebir ilişki kurmalarını sağlamak. ü Maddi olarak dezavantajlı grup içinde yer alan aileleri tespit etmek ve bu aileler ile Üsküdar Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı arasında köprü kurmak, yapılan yardımların ve duyuruların yerine (ailelere) ulaşıp ulaşmadığını tespit etmek. ü Velilerin okula bakış açısını olumlu yönde geliştirmek. ü Öğrencilerin okula olan ilgilerini arttırarak, devamsızlıklarını azaltmak. ü Eğitim öğretimde veli desteğini sağlayarak başarıda işbirliği sağlamak.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku