Güncel

BELEDİYE BAŞKANI SELAHATTİN EKİCİOĞLU;” BİZLER İNANÇLI BİR ŞEKİLDE YOLA ÇIKTIK”

BELEDİYE BAŞKANI SELAHATTİN EKİCİOĞLU;” BİZLER İNANÇLI BİR ŞEKİLDE YOLA ÇIKTIK”

7 Ağustos 2019 07:01
-A

+A

 

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonrasında halkın düşüncesi belediyenin borçları nasıl ödenir ve nasıl hizmet yapılır? “İktidar olmazsa hizmet olmaz” düşüncesini kırarak seçim sonrası 4 ay içinde tasarrufa gidilerek hem belediyenin borç ödemeleri tamamlandı hem de halkımıza hizmet vermeye başladık diyen Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, “Şeffaflık ilkesi gereği halkın borçları bilmesi gerekiyordu, bu yüzden mal tablosunun açıklanması önemliydi. Sabit giderler aşağı çekildi. 6-7 milyon civarında tasarruf yapılabilecek alanlar saptandı. Göreve geldikten sonra kooperatifleşmede de önemli aşamalar kaydedilerek çalışmalarımızda hız kesmeden devam ediceğiz.” dedi.
Belediye başkanı Selahattin Ekicioğlu ; ”Biz seçim sonrası yönetime geldiğimiz de belediyeyi büyük bir borcun içerisinde devraldık ve şuanda yüzde 40 oranında tasarruf sağlandı. Sağlanan tasarrufla birlikte gelirlerde artmaya başladı. Elimizde sihirli değnek yok ama hiçbir şeye de muhtaç değiliz, çok çalışacağız. Siyasiler bizlere bu kadar kısa sürede nasıl başardığımızı soruyor ve biz de bunun meslek sırrı olduğunu dile getirdik. Her şey den önce sabit giderleri 6- 7 milyon aşağı çektik ve bütün bunları yaparken arsa da satmadık. Öncelikle şuna özellikle dikkat ettik. Herkes özel aracını kullandı hiçbir şekilde belediyenin kaynakları şahsi işler için kullanılmadı. Bizler hizmet vermeye geldik ve sorunları ortadan kaldırmak için halkımıza buradayız dedik ve söz verdik. Verdiğimiz sözleri bir bir yerine getireceğiz. Seçim döneminde 70 projemiz vardı, inşallah görevimiz boyunca bu projeler 75 ve 80 projeye de çıkacaktır.” dedi.
Belediye başkanı Ekicioğlu; ”Halkın kafasın şu sorular vardı, iktidar olmazsa hizmet olmaz, maaşlar ödenmez, hizmet yapılmaz ve biz bu düşünceleri kırdık. Kendi imkânlarımız ile parklar yapıyoruz ve hiçbir zaman müteahhide vermiyoruz. Yıllardır Kırşehir’in trafik sorunu vardı ve araçların yol kenarlarına park etmesi en büyük sorunlardan biriydi bu durum özellikle yayalara sorun çıkartıyordu. Uzun zamandır boş duran arazileri değerlendirdik ve kız meslek lisesinin oradaki boş arazileri araçlar için park alanı yaptık. Birçok boşta kalan araziyi halkımız için hizmete sunduk. Kent Park’taki ve eski buğday pazarının yanında bulunan arazileri değerlendirdik.  Zorlukların arkasına sığınıp çalışmamazlık yapmadık. Şehri katılımcı bir anlayışla yönetmeyi amaçlıyoruz. Bu süreçte sabırlı olmak gerekir, bizler inançlı bir şekilde yola çıktık pes de etmeyeceğiz. Kırşehirli vatandaşlar bize destek sunacak bizlerde onlara hizmet etme gayretinde olacağız."
Kooperatifçilik üzerine ciddi adımlar attık diyen Başkan Ekicioğlu,
“2000 yılına kadar kendi kendine yeten bir ülke 2000 yılından sonra tarımsal ürünleri ithal eden bir ülkeyi biz tekrar kendi kendine yeten bir ülke haline getirmek istiyoruz. Özellikle son günlerde devlet eliyle kooperatif kurma çabaları var” diye konuştu.
 

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku