Güncel

Başkan Türk; "MEB, UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAV TARİHİNİ BİR AN ÖNCE AÇIKLAMALIDIR"

Başkan Türk; "MEB, UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAV TARİHİNİ BİR AN ÖNCE AÇIKLAMALIDIR"

Okunma: 191

15 Ekim 2020 15:34
-A

+A

      Türk Eğitim Sen olarak Millî Eğitim Bakanlığı’na başvuruda bulunarak, merkez ve taşra teşkilatında norm kadro açığı ve hizmet gereklerine göre belirlenen münhal kadrolar için unvan değişikliği sınav tarihinin bir an önce açılmasını talep etti.
      Millî Eğitim Bakanlığı Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde merkez ve taşra teşkilatında norm kadro açığı ve hizmet gereklerine göre belirlenen münhal kadrolar için görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavları yapılmaktadır.2015 yılından bu yana yapılmayan sınavlar hakkında değerlendirmede bulunan Türk Eğitim Sen Kırşehir Şube Başkanı Bilal Türk, bakanlığın sınav tarihini bir an önce açıklaması gerekliliğini savundu.
Başkan Türk, Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip GEYLAN'ın konu hakkında yaptığı açıklamayı paylaşarak üyelerine duyurdu.
      Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip GEYLAN, "Son olarak 2015 yılında yapılan unvan değişikliği sınavı aradan geçen beş yıllık sürede yapılmamıştır. Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde öğretmen dışındaki kadrolarda çalışan personeller ise beş yıldır bu sınavın yapılmasını beklemektedir. Milli Eğitim Bakanlığı çalışanlarının sesine kulak vermeli, çalışanların bu haklı beklentisini karşılamak adına unvan değişikliği sınav tarihini belirleyerek sınav duyurusunu yayınlamalıdır.
En son yapılan sınavın beş yıl önce yapıldığı dikkate alındığında bu sınavın yapılmaması gelecek planlamasını bu sınavlara bağlayan personelleri her geçen gün mağdur etmektedir. Devlet memurlarının öğrenimlerine göre hak ettikleri unvanlarda görev yapmak istemeleri en doğal hakları olup personel verimliliği açısından da devlet memurlarının istedikleri unvanlarda çalışmaları için gereken kolaylığın sağlanması gerektiği unutulmamalıdır.
     Türk Eğitim-Sen olarak Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde öğretmen dışındaki kadrolarda görev yapan personellerin haklı beklentilerinin karşılanması adına unvan değişikliği sınav tarihinin belirlenerek, sınav duyurusunun ivedilikle yapılmasını talep ettik." açıklamasında bulundu.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku