Güncel

ALİ SARICA,” BİZİM TEK GAYEMİZ 35 SENEDİR SAĞLANAMAYAN BİRLİĞİ SAĞLAMAK”

ALİ SARICA,” BİZİM TEK GAYEMİZ 35 SENEDİR SAĞLANAMAYAN BİRLİĞİ SAĞLAMAK”

Okunma: 202

27 Ocak 2020 07:03
-A

+A

 
Kırşehir Anadolu Şehit Aileleri Derneği başkanı Ali Sarıca ve Yönetim Üyeleri Ahmet Beşkardaş, Murat Sürmeli ve Halil İbrahim Oflaz Ahi TV Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Eraslan, Kırşehir Televizyonu Yönetim Kurlu Başkanı Havva Karakaya ve İl komutan Yardımcısı Albay Suat Orhan’ı ziyaret etti.
“BİZ 35 SENEDİR SAĞLANAMAYAN BİRLİĞİ SAĞLAMAK İSTİYORUZ”
AHİ TV’de açıklama yapan BAŞKAN Sarıca, “ Bizim bu derneği açmamızdaki en büyük gayemiz federasyonlar oluşturup sonrasında konfederasyon olmak. Şu an da 19 il, 4 ilçe, 4 federasyonla beraber bir çalışma içerisindeyiz. Bizim isteğimiz birlik ve beraberliğin sağlanmasıdır. Bu yönde çalışmalarımız devam etmektedir. Kırşehir’de bir tane şehit aileleri derneği var. Bu durum toplumda şu algıyı uyandırdı, 2. Derneğe ne gerek var. 2.derneğe bizde açılsın istemiyorduk, diğer dernek başkanı ile görüşme yaptık. Bu çalışmaları seninle yapalım, başkan sen olacaksın dedik. Buradaki ısrarımızın sebebi Kırşehir Ankara’ya yakın olduğu için federasyon başkanlarıyla Ankara’ya gittik. İstişarelimizi yaptık, aylık masrafı 10 bin lira gibi bir rakam çıktı. Şehit ailelerinin böyle bir masrafı karşılama gibi bir durumu yok. Bunun için bize söylenen en münasip yer Kırşehir, burada konfederasyonu oluşturalım, sonrasında Ankara’ya gideriz, Sayın Cumhurbaşkanı, Bakanlardan bize yardımcı olacak kişilerden bir yer isteriz, bize de bu yardımı sağlarlar. Adres değişikliği ile federasyonu Ankara’ya taşırız. O dernek bizim, ben şehir babasıyım o derneği Sayın Valim Lütfullah Bilgin aldı bize. Kimsenin bizi dernekten dışlama ve atma gibi bir lüksü yok. Fakat bu arkadaşım ben istediğim alırım istediğimi veririm diyerek geziyor. Biz de bunun için derneğimizi kurduk. İleriki süreçte derneğimize geçeceğiz. Ya o dernek kapanır ya bu dernek kapanır. Bizim birlik ve beraberlikten ayrılma gibi bir hevesimiz yok. Bizim tek gayemiz 35 senedir sağlanamayan birliği sağlamak. Kıbrıs Gazilerin Ankara’da genel merkezi var, Güneydoğu Gazilerinin genel merkezi var, koruyucuların konfederasyonu var, Lokman Aylar Vakfı var bunların hepsi resmi. Şehit ailelerin bir birlik ve beraberliği yok. 4 tane federasyonumuz var birlik içerisinde konfederasyon olma yolunda ilerliyoruz. Allah izin verirse, Ankara’da genel merkezimizde olacak.” Dedi.
TÜRKİYE’DE BİRLİK SAĞLAMAK İSTİYORUZ
Kırşehir Anadolu Şehit Aileleri Derneği Başkanı Alı Sarıca ve Yönetim Üyeleri Ahmet Beşkardaş, Murat Sürmeli ve Halil İbrahim Oflaz Kırşehir Televizyonu yönetim Kurulu Başkanı Havva Karakaya’yı ziyaret etti. Kırşehir Anadolu Şehit Aileleri Derneği çalışmaları hakkında Havva Karakaya’ya bilgi verdi.
Başkan Sarıca Kırşehir Televizyonu’na yaptığı açıklamada Kırşehir Anadolu Şehit Aileleri Derneğinin kuruluş amacını anlattı. İsteklerinin şehit ailelerine destek olmak olduğunu belirten Sarıca şu an da 4 tane federasyonun kurulduğunu bunların; Elazığ, Adana, Bitlis, Sivas olduğunu söyledi. Bunların uzun zaman önce yapılması gerektiğini belirtti.
İL KOMUTAN YARDIMCISI ALBAY SUAT ORHAN’A ZİYARET
Kırşehir Anadolu Şehit Aileleri Derneği başkanı Ali Sarıca ve Yönetim Üyeleri Ahmet Beşkardaş, Murat Sürmeli ve Halil İbrahim Oflaz, İl komutan Yardımcısı Albay Suat Orhan’ı makamında ziyaret etti. Dernek çalışmalarını dinleyen Orhan, dernek çalışmalarına başarılar diledi. Ziyaretten memnun olduğunu dile getirdi.
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku