Güncel

AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa KENDİRLİ ;“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü”

AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa KENDİRLİ ;“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü”

15 Temmuz 2019 07:47
-A

+A

15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ terör örgütü tarafından gerçekleştirilen hain darbe girişiminin ardından tam üç yıl geçti unutulmadı unutulmayacaktır, AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa KENDİRLİ mesajında 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla başta 15 Temmuz kahramanlarımız olmak üzere kahraman milletimizi ve vatandaşlarımızı saygıyla selamlıyorum.

Bizler biliyoruz ki 15 Temmuzda Türk milleti vatan sevgisinin, millî şuurun ve demokratik bilincin ne olduğunu tüm dünyaya göstermiştir. 15 Temmuzda bu milletin kahraman evlatları gövdelerini tanklara siper ederek, kurşunları hiçe sayarak vatan savunmasında yer almış ve darbeye geçit vermemiştir.2’de
Ömer Halisdemir gibi şanlı Türk askerleri ve kahraman Türk polisi de darbeci hainlere karşı durmuş ve büyük bir mücadele sergilemiştir. Bu aziz millet nasıl Çanakkale'de, Sakarya'da, Dumlupınar'da bu aziz vatanı işgalcilere teslim etmediyse 15 Temmuz’da da darbecilere teslim etmemiştir. Söz konusu vatansa sağına soluna bakmadan "Ben varım." diyerek bayrağını eline alıp sokaklara dökülen kahraman vatan evlatları darbecilerin hain planlarını bertaraf etmiştir.
15 Temmuzda Türkiye Büyük Millet Meclisinin Başkanı ve değerli üyeleri de Meclisi açık tutarak darbecilere meydan okumuştur. Meclis o gece ikinci kez gazi olmuştur. Cumhurun temsilcisi Cumhurbaşkanımız da "Yurt dışına kaçıp gidecek." diyenleri hüsrana uğratarak F16’lar göklerdeyken uçağa binen Cumhurbaşkanımız, o gece milletiyle beraber meydanlarda mücadele etmiş ve milletin verdiği yetkiyi darbecilere teslim etmemiştir…
Bir kez daha belirtmek isterim ki, 15 Temmuz, vatanı ve milleti için şehitlik şerbetini içen, şanlı Türk Bayrağına hainlerin el sürmesini engelleyen, ülkemizin işgaline direnen kahramanların gecesidir.
Bu vesile ile 15 Temmuz’da sokaklarda kahramanca mücadele veren, hainlere karşı başımızı dik, alnımızı açık kılan kahraman şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize uzun ömürler diliyorum.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku