Genel

“ATATÜRK’ÜN ADINA ZARAR VERECEK HER TÜRLÜ YAKLAŞIMIN PEŞİNDEYİZ”

“ATATÜRK’ÜN ADINA ZARAR VERECEK HER TÜRLÜ YAKLAŞIMIN PEŞİNDEYİZ”

26 Mayıs 2017 07:36
-A

+A


Kırşehir’de Yerel bir gazetenin 22 Mayıs Pazartesi günü “Atatürkçü Düşünce Derneğini Kumarhaneye Cevirdiler” adlı ana manşetinde yer alan haber dernek üyeleri tarafından büyük tepki topladı.
22 Mayıs Pazartesi günü ilimizde bulunan Yerel Gazetenin“Atatürkçü Düşünce Derneğini Kumarhaneye Çevirdiler” adlı manşetinde yer alan haber sonrasında derneğin Yönetim Kurulu ve Üyeleri basın açıklaması yaparak, Kırşehir Cumhuriyet Başsavcılığına Suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı.
            Atatürk’e ve Cumhuriyete inanmış vatandaşlarımızı çıkan bu haber derinden üzdü diyen, Atatürkçü Düşünce Derneği İl Başkanı Birol Yurdugül; “Üyesi olmaktan onur duyduğumuz, derneğimizin kurulma amacı tüzüğümüzde de belirtildiği gibi; “Atatürk’ü, yapıtlarını ve Atatürkçü düşünceyi yıpratmak ve kötüye kullanmak amacıyla yapılan her tür kalkışmaya, söz ve eyleme geren yanıtı vermek, olumsuzluk ve aykırılıkları gidermek, Atatürk’ün anlayışının, düşüncesinin, ilke ve atılımlarının özünü tüm anlamıyla açıklayıp değerlendirmek savunmaktır. Hiçbir siyasi ayrım gütmeden ve gözetmeden, anayasal demokratik düzen güvencesinde insan hak ve özgürlüklerini üstün tutarak yurttaşları tam eşitlikle kucaklayıp ulusal dayanışmanın temeli olan toplumsal barışı sürekli kılmak, her tür teröre ve sömürgeye karşı çıkarak Türkiye Cumhuriyetini çağdaş sosyal hukuk devleti niteliğiyle sonsuza değin bağımsız yaşatma istencini ve bu yolla Türkiye aydınlanmasını güçlendirmektir” dedi.
“HUKUKİ OLARAK PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ”
Yurdugül konuşmasını şu şekilde sürdürdü; “Derneğin Kırşehir’de kurulduğu günden itibaren görev alan tüm yönetim kurulları ve üyeleriyle birlikte tüzükte belirtilen amaçlar doğrultusunda faaliyetlerini kamu hizmeti niteliğinde gerçekleştirmektir. 22 Mayıs 2017 tarihinde Kırşehir yerelinde yayın yapan yerel gazetenin yaptığı bir manşet haberiyle sadece şahsım gibi dernek üyelerini değil aynı zamanda dernek gönüllülerini, ailemizi, Atatürk’e ve Cumhuriyete inanmış Kırşehir halkını derinden üzdü. Pazartesi tarihli Gazetede, “Atatürkçü Düşünce Derneğini Kumarhaneye Çevirdiler” ana manşetiyle çıkan haberin asılsız olduğunu söylemek istiyorum”
Kırşehir halkını derneğe sahip çıkmaya davet eden Yurdugül; “Atatürkçü düşünce derneği kurulduğu günden itibaren tüm darbelere karşı çıkmış, her zaman demokrasiyi savunmuştur. 15 Temmuz darbe girişimi gerçekleşmeden önce, derneğimiz tarafından defalarca FETÖ cemaat yapılanmasının ülkemiz ve demokrasimiz açısından oluşturduğu tehlikeler her platformda dile getirilmiş, bilgilendirici panel ve konferanslar düzenlenmiştir. Olayın yaşandığı günün ardından Kırşehir ve Türkiye genelinde ilk tepkiyi ortaya koyan yine derneğimiz ve üyeleridir.  Bugünde derneğimize böyle bir haberin yapılması bizi derinden üzdü.  Yerel gazetenin Derneğimize yapmış olduğu bu saldırıyı kınıyoruz ve yapılan bu haber sonrasında Kırşehir Cumhuriyet Başsavcılığına Suç duyurusunda bulunarak bundan sonra derneğimize ya da Atatürkçü düşünceye, Atatürk’ün adına zarar verebilecek her türlü yaklaşımın hukuki olarak peşinde olacağımızı açıkça belirtmek istiyoruz.  Atatürkçü tüm Kırşehir halkını derneğimize sahip çıkmaya davet ediyoruz” diye konuştu.
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku